تبلیغات
گروه هنر دانشکده ولیعصر - تابلو شام آخر اثر لئوناردو داوینچی
گروه هنر دانشکده ولیعصر
ورودی بهمن 87

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تابلو شام آخر اثر لئوناردو داوینچی

برای درس تجزیه و تحلیل آثار گرافیکی من تابلو شام آخر داوینچی رو انتخاب کردم تا کنفرانس بدم متن تحقیقاتم رو در اینجا قرار میدم تا دوستانی که علاقه مند هستند ازش استفاده کنند

از دوستان عزیز همکلاسی !! خواهش میکنم که اگر براشون مقدوره اونا هم مثل من متن کنفرانسشون رو داخل وب قرار بدن که همه بهره ببرن

شام آخر اثر لئوناردو داوینچی، رنگ لعابی روی اندود (یا پلاستر)دیوار، اندازه ۴۶۰×۸۸۰ سانتی متر

تحقیق در ادامه مطلب....

شام آخر (به ایتالیایی: Il Cenacolo or L'Ultima Cena) یکی از دیوارنگاره‌های لئوناردو داوینچی ایتالیایی است.این اثر هنری نشانگر صحنه‌هایی از شام آخر روزهای پایانی عمر مسیح است آنطور که انجیل به آن اشاره کرده‌است. این نقاشی بر پایهٔ کتاب یوحنا، باب ۱۳ آیهٔ ۲۱ است آنجا که مسیح می‌گوید که یکی از ۱۲ حواری اش به وی خیانت خواهد کرد. این نقاشی یکی از مشهورترین و باارزش‌ترین نقاشی‌های جهان است، که بر خلاف بسیاری از نقاشی‌هایی از این دست قابل مالکیت شخصی نیست چرا که به آسانی نمی‌توان آنرا جابجا کرد.این نقاشی سراسر یک دیوار تالار مستطیل شکلی را می پوشاند که سالن غذاخوری صومعه سانتا ماریا دله گراتسیه در شهر میلان بوده است
داوینچی این نگاره را برای فرمانروای حامی خود یعنی دوک لودوویچو اسفورتزا کشید. این نقاشی حدود ۳سال طول کشید .
لئوناردو داوینچی،از فن ژرفا نمایی (پرسپکتیو) به منظور جلب توجه بیننده به چهره مسیح در این نقاشی استفاده کرد.
شخصیت‌های تابلو شام آخر داوینچی : از راست به چپ - شمعون پطروس - تادیوس - متی - سنت فیلیپ - سنت جیمز بزرگ - توماس - عیسی - سنت جان - یهودا اسخریوطی - سنت پیتر - آندریاس -
سنت جیمز کوچک - بارتولومئو می‌باشند.
منشا آیین «عشای ربانی»(شام خداوندی) در میان مسیحیان است و به طور ویژه به وعده شامی اطلاق می‌گردد که عیسی مسیح در شبی که یهودا او را تسلیم نمود و به عنوان آخرین «غذای زمینی» خورد.
چنانکه بر اساس انجیل عیسی مسیح به رسولان(حواریان) گفت: دیگر از این محصول مو(انگور) نخواهم نوشید تا به پدرم در آسمان بپیوندم»
اهمیت این اتفاق در مسیحیت به خاطر تعالیم خاصی است که مسیح در آن به شاگردان داد.
از آن جمله‌است:
- یاد آوری بسیاری از تعلیمی که پیشتر به شاگردان داده بود
- تاکید بر محبت بی قید و شرط
- خبر دادن از قیام او از مردگان در روز سوم پس از مرگش
- مژده آمدن و نزول روح القدس بر رسولان
12 نت و علامت‌های موسیقی میان نان، دست‌ها و میوه های روی میز جلوی مسیح و حواریون در تابلوی شام آخر پنهان شده است و علاوه بر این نوشته های عبری از طریقه ایستادن حواریون شکل می گیرد که گفته های تاریخی راجع به یهودی بودن مادر داوینچی را ثابت می کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از آمازون، در خصوص لئوناردو داوینچی کتاب‌ها و نوشته های مختلفی درباره نبوغ وی در نقاشی و دیگر فنون و مهارت‌های او مثل مجسمه سازی و معمای ثبت شده است که حتی گفته می شود طرح اولیه هواپیماهای امروزی را نیز او طراحی کرده است که برادران رایت از نوشته هایش الگو برداشته اند.

به اعتقاد بسیاری از  محققان و دانشمندانی که درباره آثار وی تحقیق و بررسی کرده اند اکثر نقاشی های داوینچی رگه هایی از اصول معماری را در خود دارد و حتی به گفته یکی از محققان که کشف کرده است در تابلوی شام آخر وی تمام حواریون را در اطراف مسیح با استفاده از اشکال هندسی ترسیم کرده است به طوری که «یهودا» کسی که گفته می شود محل اختفای مسیح را اطلاع داده بود در این اشکل هندسی جای ندارد.

«جیووانی ماریا پالا» اهل ایتالیا درباره رابطه لئوناردو داوینچی با موسیقی کتابی نوشته است و اعتقاد دارد این نقاش ایتالیایی موسیقی‌دانی برجسته بوده است که این هنر خود را به دلایل نامعلومی پنهان کرده است.

«ماریا پالا» که خود موسیقی‌دانی برجسته در کشور ایتالیا محسوب می شود در تحقیقات خود روی تابلوی شام آخر نتایج بررسی هایش را در کتابی با عنوان «هدیه موزیکال داوینچی و بستگان یهودی» با اشاره به این مطلب که مادر این نقاش ایتالیایی یک یهودی روس بوده است، می نویسد: با وجود حاشیه نوشته خود داوینچی زیر نقاشی هایش می توان به این نتیجه رسید که وی نقاشی های خود را بر اساس نت های موسیقی می کشیده است.

بنابراین گزارش، وی که پیش از این در سال 1999 موفق به دریافت جایزه موسیقی گولدن لیون پرایز فستیوال موسیقی ونیز شده است با همکاری همسرش در این تحقیقات توضیح می دهد که چگونه در تابلوی شام آخر داوینچی، 12 نت و علامت های موسیقی میان نان، دست‌ها و میوه های روی میز جلوی مسیح و حواریون پنهان کرده است و علاوه بر این نوشته های عبری از طریقه ایستادن حواریون شکل می گیرد که گفته های تاریخی راجع به یهودی بودن مادرش را ثابت می کند.

او در این کتاب معتقد است در حقیقت لئوناردوی جوان تمام هدفش از این نقاشی ستایش و احترام به مادرش بوده است و چهره زنی که در تصویر دیده می شود همانطور که «دن براون» در رمز داوینچی نوشته است مریم مجدلیه نیست بلکه صورت یوحنا بوده است که شبیه زنان کشیده شده است.
«نیكی و بدی» لئوناردو داوینچی موقع كشیدن تابلو "شام آخر" دچار مشكل بزرگی شد: می بایست "نیكی" را به لئوناردو داوینچی موقع کشیدن این تابلو [شام آخر]، دچار مشکل بزرگی شد: می بایست نیکی را به شکل عیسا، و بدی را به شکل یهودا – یکی از یاران عیسا که هنگام شام تصمیم گرفت به او خیانت کند تصویر می کرد. کار را نیمه تمام رها کرد تا مدل های آرمانی اش را پیدا کند.
روزی، در یک مراسم همسرایی، تصویر کامل مسیح را در چهره ی یک از آن جوانان همسرا یافت. جوان را به کارگاهش دعوت کرد و از چهره اش اتودها و طرح هایی برداشت.
سه سال گذشت. تابلو شام آخر تقریبا تمام شده بود؛ اما مسئول کلیسا کم کم به او فشار می آورد که نقاشی دیواری را زودتر تمام کند.
نقاش پس از روزها جستجو، جوان شکسته و ژنده پوش و مستی را در جوی آبی یافت. به زحمت از دستیارانش خواست او را تا کلیسا بیاورند، چون دیگر فرصتی برای طرح برداشتن از او نداشت.
گدا را که درست نمی فهمید چه خبر است، به کلیسا آوردند: دستیاران سرپا نگه اش داشتند و در همان وضع، داوینچی از خطوط بی تقوایی، گناه و خود پرستی که به خوبی بر آن چهره نقش بسته بودند، نسخه برداری کرد.
وقتی کارش تمام شد، گدا – که دیگر مستی کمی از سرش پریده بود چشم هایش را باز کرد و نقاشی پیش رویش را دید، و با آمیزه ای از شگفتی و اندوه گفت: من این تابلو را قبلا دیده ام!
داوینچی شگفت زده پرسید: کی؟
سه سال قبل، پیش از آن که همه چیزم را از دست بدهم. موقعی که در یک گروه همسرایی آواز می خواندم، زندگی پر از رویایی داشتم، و هنرمندی از من دعوت کرد تا مدل نقاشی چهره ی عیسا بشوم.
از این رو به قول پائولو کوئبلو در کتاب شیطان و دوشیزه پریم می توان گفت نیکی و بدی یک چهره دارند؛ همه چیز به این بسته است که هر کدام کی سر راه انسان قرار بگیرند.
اعلام یک نظریه جدید مبنی بر پنهان شدن یک تصویر جدید در فرسک (نقاشی دیواری) شام آخر اثر لئوناردو داوینچی(۱۴۵۲ ۱۵۱۹)،هنرمند نامدار ایتالیایی دوره رنسانس :
به این ترتیب این فرسک رمز آلود و مذهبی پس از نگارش رمان "رمز داوینچی "(اثر دن براون) و ارائه فرضیاتی مبنی بر ازدواج مسیح بایکی از پیروانش به نام مریم مجدلیه و سپس صاحب فرزند شدن مسیح مجددن بر سر زبانها افتاده و جنجال آفرین شده است.اما ماجرا از این قرار است که ،یک محقق و متخصص اطلاعات و داده به نام اسلاویتسا پشی/Slavisa Pesci بر این عقیده است که در پی روی هم قرار دادن و ترکیب تصویر شام آخر با تصویر معکوس(آینه ای)آن یک شوالیه(جنگجو) صلیبی و شخصی که کودکی را در آغوش گرفته است ،به عنوان عناصر جدیدی وارد ترکیب بندی شده اند.
پشی به مطبوعات می گوید:"هر چند من به صورتی تصادفی به این موضوع برخوردم،امااز بسیاری از جزئیات می توان این گونه استنتاج کرد که نه تنها شانس جایی نداشته ،بلکه یک محاسبه دقیق اساس کار بوده است." در این نسخه ترکیبی و سوپرایمپوز(بر هم نهی) تمثالی در سمت چپ مسیح دیده می شود که کودکی را در آغوش دارد،هر چند پشی در مورد اینکه این کودک فرزند مسیح باشد یا نه ،ابراز نظری نمی کند.
از دیگر موارد قابل ذکر تمثال یهودا یکی از حواریون مسیح است که در فرسک اولیه داوینچی در سمت راست مسیح قرار دارد.به اعتقاد منابع مسیحی ،یهودا به عنوان شخصیتی مطرح است که در نهایت به مسیح خیانت می کند و شام آخر هم لحظه های را به تصویر می کشد که عیسی مسیح پیش بینی می کند که یکی از یارانش وی را لو می دهد.اما آنچه در نسخه ترکیبی شام آخر قابل رویت است، بیانگر مطلب دیگری است. در تصویر معکوس ،محل قرار گیری یهودا ،یک فضای خالی است (در سمت چپ)و به عبارت دیگر وی محو می گردد.
از دیگر عناصر اضافه شده به نسخه ترکیبی ،یک جام شراب است که پیش روی مسیح قرار دارد و حالتی را نشان می دهد که وی در حال تقدیس نان و شراب برای نخستین عشاء ربانی است.

The Red Tea Detox
شنبه 8 دی 1397 09:42 ق.ظ
I have been browsing online more than three hours
nowadays, but I by no means discovered any attention-grabbing article like yours.
It's lovely worth sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers made just right content as you
probably did, the internet might be a lot more helpful
than ever before.
prípravky na rast svalo
پنجشنبه 6 دی 1397 09:33 ب.ظ
Excellent post but I was wanting to know if you could write a
litte more on this topic? I'd be very grateful if
you could elaborate a little bit further. Thanks!
muskelwachstum
پنجشنبه 29 آذر 1397 10:17 ب.ظ
I am curious to find out what blog platform you
have been working with? I'm having some minor security
problems with my latest blog and I would like to find something more safeguarded.
Do you have any solutions?
narast svalov
پنجشنبه 29 آذر 1397 01:44 ب.ظ
Appreciating the persistence you put into your blog
and detailed information you provide. It's good to come
across a blog every once in a while that isn't the same old rehashed material.
Excellent read! I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
Free V Bucks Generator android
پنجشنبه 29 آذر 1397 01:10 ق.ظ
https://www.mifare.net/company/fortnite-free-v-bucks-generator/
https://www.mifare.net/company/fortnite-free-v-bucks-generator-2/
https://www.mifare.net/company/free-v-bucks-no-verification/
https://www.mifare.net/company/free-v-bucks-ps4/
booty
چهارشنبه 21 آذر 1397 11:10 ب.ظ
It's going to bee ending of mine day, but before
finish I am reqding this great post to increase myy
experience.
horny
چهارشنبه 21 آذر 1397 09:15 ب.ظ
Currently it looks like Drupal is the preferred bloggig platform out theree right now.

(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
geburtstagsgrüße
سه شنبه 20 آذر 1397 06:18 ب.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for
you? Plz respond as I'm looking to construct my own blog and would like to know where u got this from.

many thanks
Visit
شنبه 17 آذر 1397 03:19 ب.ظ
Hello to all, it's acually a fastidcious for me to visit this site,
it contains priceless Information.
buy cheap cialis no prescription
پنجشنبه 15 آذر 1397 11:24 ب.ظ

Useful write ups. Thanks.
preis cialis 20mg schweiz how to buy cialis online usa buy cialis online buy original cialis generic cialis at the pharmacy cialis therapie generic for cialis cialis sale online cialis cipla best buy cialis patent expiration
boobies
پنجشنبه 15 آذر 1397 09:35 ق.ظ
Thanks in support of sharing such a good idea,
posdt is nice, thats why i have read it entirely
buy generic cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:31 ق.ظ

Beneficial information. With thanks.
generico cialis mexico cost of cialis per pill cialis flussig cialis authentique suisse generic cialis levitra if a woman takes a mans cialis we like it cialis price cialis dosage recommendations cialis prezzo al pubblico how much does a cialis cost
buy tadalafil online
سه شنبه 13 آذر 1397 11:03 ب.ظ

You said it nicely.!
cialis dosage prices for cialis 50mg we recommend cialis info price cialis wal mart pharmacy achat cialis en suisse venta de cialis canada callus cialis et insomni discount cialis buying cialis on internet
Online cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 12:07 ب.ظ

Awesome facts. Regards!
5 mg cialis coupon printable cost of cialis per pill cialis 30 day sample can i take cialis and ecstasy get cheap cialis click here to buy cialis comprar cialis 10 espa241a compare prices cialis uk cialis prezzo di mercato buy cialis online cheapest
Online cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 12:33 ق.ظ

Thank you, A good amount of postings!

prix de cialis cialis with 2 days delivery prix de cialis cialis vs viagra rezeptfrei cialis apotheke 40 mg cialis what if i take fast cialis online wow cialis 20 order a sample of cialis cialis mit grapefruitsaft
buy cialis delhi
دوشنبه 12 آذر 1397 11:35 ق.ظ

You said it adequately.!
cialis kaufen if a woman takes a mans cialis 5 mg cialis coupon printable order generic cialis online cialis online deutschland how does cialis work cialis generico milano female cialis no prescription opinioni cialis generico generic cialis with dapoxetine
Cialis prices
دوشنبه 12 آذر 1397 12:08 ق.ظ

You mentioned that superbly.
cuanto cuesta cialis yaho tadalafil 20 mg calis cialis 5 mg para diabeticos cialis prezzo al pubblico cialis arginine interactio when will generic cialis be available buy cialis look here cialis cheap canada only now cialis 20 mg
Cialis generic
یکشنبه 11 آذر 1397 10:59 ق.ظ

Valuable knowledge. Kudos.
tarif cialis france female cialis no prescription cialis sale online cialis lowest price buy name brand cialis on line generic cialis 20mg uk enter site natural cialis cialis prezzo al pubblico cialis rezeptfrei sterreich wow cialis 20
Cialis 20 mg
یکشنبه 11 آذر 1397 12:10 ق.ظ

Seriously many of good advice!
sublingual cialis online cialis 5 mg effetti collateral overnight cialis tadalafil cialis 20mg cialis 20 mg cost cialis prezzo di mercato cialis baratos compran uk cialis 20 mg best price cialis qualitat cialis 5 mg funziona
Buy cialis
شنبه 10 آذر 1397 10:55 ق.ظ

You explained it adequately.
ou trouver cialis sur le net bulk cialis when will generic cialis be available canadian cialis venta de cialis canada dosagem ideal cialis cialis coupons cialis y deporte the best choice cialis woman cialis 20mg preis cf
Wine Tasting Philadelphia
شنبه 10 آذر 1397 04:18 ق.ظ
I've read a feww just right stuff here. Definitely worth bookmarking ffor revisiting.

I surprise how a loot effort you put to create such a excellent informative web
site.
buy cialis with no prescription
جمعه 9 آذر 1397 11:37 ب.ظ

You actually stated that really well.
cialis arginine interactio cialis vs viagra cialis 20 mg cialis generico lilly order cialis from india only best offers 100mg cialis il cialis quanto costa cialis reviews cialis tablets australia cialis 200 dollar savings card
rules of survival hack esp android
جمعه 9 آذر 1397 04:18 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts about تابلو.

Regards
Generic cialis
جمعه 9 آذر 1397 11:55 ق.ظ

Many thanks, Quite a lot of write ups!

cialis generico in farmacia online cialis generic for cialis how do cialis pills work cialis for daily use cialis tadalafil trusted tabled cialis softabs cialis prezzo in linea basso only here cialis pills cialis herbs
adult cam review
جمعه 9 آذر 1397 10:47 ق.ظ
As the admin of this web site is working, no uncertainty very soon itt will be
famous, due to its quality contents.
best adult cams
جمعه 9 آذر 1397 07:05 ق.ظ
Thanks for shring your info. I really appreciate your efforts and Iam
waiting for your further write upss thank you once again.
Best adult cams
جمعه 9 آذر 1397 06:31 ق.ظ
For the reason that the admin of this website is working, noo uncertainty very
shortly it will be famous, due to itss quality contents.
buy cialis medication
جمعه 9 آذر 1397 12:34 ق.ظ

Regards. Lots of info!

purchasing cialis on the internet when will generic cialis be available prices for cialis 50mg 40 mg cialis what if i take cialis billig cialis great britain cialis cuantos mg hay cialis 5 mg effetti collateral if a woman takes a mans cialis cialis dose 30mg
Cialis online
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:12 ب.ظ

Thanks a lot! I value it!
cialis australian price cialis tadalafil online cialis cuantos mg hay cialis great britain cialis professional yohimbe prix cialis once a da cialis kaufen wo cialis bula prezzo di cialis in bulgaria acheter cialis kamagra
Cialis prices
پنجشنبه 8 آذر 1397 12:49 ق.ظ

Nicely put. With thanks!
cialis rezeptfrei sterreich cialis generico milano cialis usa cost buy cialis online cialis lilly tadalafi cialis 5 mg effetti collateral american pharmacy cialis tadalafil 20 mg callus click here to buy cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

ما دانشجویان سابق مرکز آموزش عالی ولیعصر سعی داریم گروه هنری مجازی در محیط وب تشکیل بدیم
این وبلاگ تمام سعیش بر اینه که بتونه همیشه به روز باشه و پل ارتباطی بین دانشجویان هم دوره ای
با نظرات خودتون ما رو خوشحال کنید
مدیر وبلاگ : نیلوفر الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

mouse code|mouse code

كد ماوس